Historia palety Euro ma już około 70 lat. Pierwszy produkt tego typu powstał w 1950 roku w szwedzkim koncernie BT Industries, jako pomysł na usprawnienie transportu i przenoszenia ładunków za pomocą wózków widłowych. Do obecnych czasów ogólna idea palety Euro została zachowana. Zmieniły się jedynie jej wymiary, które zostały bardziej zróżnicowane i dostosowane do różnych typów ładunków. Pojawiła się też dodatkowa nadstawka przeznaczona do tego typu elementów. Dzięki temu jest to obecnie uniwersalny sposób na przemieszczanie większych grup produktów zarówno w obrębie hal czy magazynów, jak i w transporcie samochodowym czy kolejowym.

Produkty spełniające normy Euro odróżnia od palet przemysłowych to, że przede wszystkim muszą mieć określone wymiary, a także muszą być zgodne z szeregiem wymogów ustalonych dla takich elementów. Jest to korzystne dla osób, które je wykorzystują, ponieważ kupując paletę Euro, mają oni pewność, że otrzymają produkt charakteryzujący się danymi cechami. To także możliwość znaczącego ułatwienia i usprawnienia pracy w logistyce i magazynowaniu, ponieważ znając dokładne wymiary palety Euro, można bez trudu zaplanować, ile takich elementów zmieści się w danym pojeździe lub w magazynie.

Każda paleta musi uzyskać certyfikat, o którym informuje symbol umieszczony na tym elemencie. Jest to informacja, dla osób, które je wykorzystują, że mają do czynienia z wyrobem o konkretnych wymiarach i właściwościach

 

Palety Euro – asortyment

W asortymencie naszej firmy są najpopularniejsze w Europie nowe palety Euro zgodne z certyfikatem EPAL. Charakteryzują je:

 

  • wymiary 1200 x 800 x 144 mm,
  • obciążenie 1500 kg,
  • nośność statyczna do 4000 kg,
  • wysuszenie do 22%.

 

Wszystkie palety Euro są poddawane fumigacji, dzięki czemu spełniają wymogi sanitarne niezbędne w transporcie międzynarodowym. Potwierdzeniem jest certyfikat fitosanitarny IPPC. Europaleta EPAL jest stosowana do transportowania oraz składowania ciężkich ładunków. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem palet Euro, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością zaprezentujemy Ci szczegóły oferty.