Transport towarów pomiędzy krajami stwarza ryzyko przenoszenia różnych szkodników czy chorób. Wiąże się to nie tylko z globalnym zagrożeniem epidemiologicznym, ale również z zaburzeniem ekosystemów biologicznych, które mogą się zmieniać pod wpływem obcych organizmów. Aby zapobiec takim sytuacjom, w transporcie międzynarodowym stosuje się specjalne wymogi sanitarne. Dotyczą one również palet. Zgodnie z ogólnymi rozporządzeniami do użytku są dopuszczone wyłącznie tzw. palety fitosanitarne wykonane z drewna i poddane procesowi fumigacji. Polega on na poddaniu materiału obróbce termicznej, podczas której osiąga on temperaturę minimum 56 stopni. Jest ona wystarczająca do eksterminacji wszelkich żywych organizmów ukrytych w drewnie.

Palety fitosanitarne muszą spełniać rygorystyczne normy, ponieważ są wykorzystywane w branżach, w których bezpieczeństwo sanitarne ma szczególne znaczenie. Każda paleta tego typu, którą możesz u nas kupić, jest opatrzona certyfikatem IPPC. Potwierdza on, że wyrób został odpowiednio zabezpieczony przed rozwojem drobnoustrojów i w pełni nadaje się do wykorzystywania w kontakcie z towarami podlegającymi takim normom. Jeśli zatem działasz w branży, gdzie wymogi sanitarne są rygorystyczne, zachęcamy do zapoznania się z ofertą palet fitosanitarnych. Proponujemy wyłącznie wysokiej klasy elementy, które cechują się trwałością i odpornością na uszkodzenia.

 

Normy dotyczące palet fitosanitarnych

Oferowane przez nas produkty to w większości przypadków palety fitosanitarne, które mają ważny certyfikat IPPC. Wszelkie nowe palety Euro, na których eksportowane są towary, powinny być wolne od chorób i szkodników oraz muszą spełniać wymogi określone przez międzynarodowe konwencje ochrony roślin IPPC (ISPM-15). Aktualnie większość państw w tym: Stany Zjednoczone, Kanada, Nowa Zelandia, Chiny, Wielka Brytania i inne kraje wymaga przy przesyłkach transportowych stosowania opakowań z certyfikatem IPPC. Takie warunki spełniają nasze palety fitosanitarne.

Jeśli masz pytania dotyczące palet fitosanitarnych lub innych modeli, które oferujemy w sprzedaży, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszą firmą. Chętnie udzielimy wszelkich informacji. Zachęcamy do współpracy firmy z Kielc, całego województwa świętokrzyskiego i innych rejonów kraju, które transportują swoje towary do krajów na całym świecie.